13 Eylül 2015 Pazar

LOREENA MCKENNİTT

Hani bazen olur ya insana, kafasında kırk tilki dolaşır, kırkının da kuyruğu birbirine değmez. Bir düşünceden başka bir düşünceye atlar. Beyni yorulur ve insan bu duruma daha fazla dayanamaz, bitap düşer. 

Beynin biraz dinlenmesi için yapılacak en iyi şey, kitap okumaktır bana göre. Ama bazen öylesine dolar taşar ki düşünceler kafamın içinde, basit bir kitaba dahi konsantre olamam. İşte böyle zamanlarda kitaplar beynimin, Loreena Mckennitt’in o naif sesi ise ruhumun şifası olur. Bir yandan kitabımı okurken bir yandan onu dinlerim; hem beynim dinlenir, hem ruhum.


Peki kimdir bu turuncu saçlı, tatlı kadın? Benim bildiğim; İrlanda asıllı, Kanada’lı bir sanatçı ve bir piyanist. İrlanda, İskoçya, Galler gibi bölgelerde yaygın, geleneksel bir müzik olan Kelt  Müziğini yapar ve şiirlerini bu müziğe uygun biçimde besteleyerek söyler. Yumuşak, naif bir sesi vardır. Dinleyenini, dinlendirmekle kalmaz, ona huzur verir. Kendisi hakkında detaylı bilgiyi burada bulabilir, müziğini ve şarkılarını dinleyebilirsiniz.

Keyifli dinlemeler ve dinlenmeler…   


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Teşekkürler. Yorumunuz kontrol edildikten sonra yayınlanacaktır.