30 Kasım 2015 Pazartesi

MERAKLI MİNİK

Çoğu zaman evde çocuğumuzla ne yapsak, ne oynasak diye düşünüp dururuz. Zaten çocuklara, ne kadar çok olursa olsun, bir türlü oyuncakları yetmez.

Dikkat ettiyseniz çocuklar, gördükleri çoğu şeyi kendileri yapmak ve olaylara bir şekilde müdahil olmak isterler. Hamur yoğururken, ev süpürürken, çamaşır asarken, bir şeyi keser veya dikerken nasıl da heveslenirler ve bir işin ucundan tutmaya çalışırlar. Biz onların fıtratlarını bozmazsak eğer, onlar hayatları boyunca soru soracaklar, sorgulayacaklar, kafa yoracaklar ve yeni şeyler üreteceklerdir. Onların bu davranışları bana göre hazırcılığa başkaldırıdır. Meraklı Minik dergisini, hazırcılığa başkaldırının ilk adımı olarak çocuğunuza sunabilirsiniz.

Hiç duymayanlar için yazayım. Nedir bu Meraklı Minik?
Meraklı Minik TÜBİTAK'ın aylık çıkan erken çocukluk dergisidir. (Fakat ben kızıma yaklaşık 12 aylık olduğundan beri alıyorum.)

Dergi içeriğinde her ay farklı bir konu işlenmekte, renkli ve eğlenceli görsellerle o konu açıklanmaktadır. Ek olarak o konu  ile alakalı eşleştirme kartları, renkli çıkartmalar, masa oyunu ve maket bulunmaktadır. Ayrıca dergi içerisinde alternatif kitap, etkinlik ve oyun önerileri de bulunmaktadır.

Derginin en sevdiğim yanlarından biri de içerisinde gerçek resimlere de yer vermesidir.


Bunun yanı sıra dergide, kendiniz bir kitap oluşturmak üzere bir hikayecik bulunmaktadır.
Son olarak, çocuğunuzla beraber hazırlayabileceğiniz o ayın teması ile alakalı, eğlenceli, iştah açıcı bir tarif de   derginin ilerleyen sayfalarında yerini almaktadır.


Keyifli okumalar...Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Teşekkürler. Yorumunuz kontrol edildikten sonra yayınlanacaktır.